مایکروسافت و Epic Games خواهان کراس‌پلتفرم بازی Fortnite روی پلی‌استیشن ۴ هستند

امکان بازی کردن بین کنسولی یا کراس‌پلتفرم  روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ وجود ندارد. در واقع مایکروسافت این امکان را فراهم کرده و اکنون گیمرهای ایکس‌باکس وان می‌توانند برخی از بازی‌های ایکس‌باکس وان را با پلتفرم PC و نینتندو سوییچ بازی کنند. این امکان هنوز برای پلی‌استیشن ۴ فعال نشده و به نظر می‌رسد که سونی هم قصد ندارد این کار را انجام دهد.

یکی از بازی‌هایی که خیلی‌ها دوست دارند قابلیت کراس‌پلتفرم برای آن‌ فعال شود،‌ بازی Fortnite است. این بازی تابستان راهی بازار شد و فروش بسیار خوبی داشت. چند روز پیش هم مشخص شد که امکان کراس‌پلتفرم این بازی روی موبایل و ایکس‌باکس وان و کامپیوتر وجود دارد. حتی نسخه پلی‌استیشن ۴ این بازی هم از کراس‌پلی بین کنسول و موبایل پشتیبانی می‌کند.  در حال حاضر تنها ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی نمی‌کند.

براساس اطلاعات منتشر شده هر دو شرکت مایکروسافت و Epic Games دوست دارند که امکان کراس پلی روی کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ به وجود بیاید. فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس‌باکس مایکروسافت در توییتر به این موضوع اشاره کرده که دوست دارد این اتفاق رخ بدهد.

خیلی‌ها امیدوار هستند که این اتفاق به‌زودی رخ بدهد و گیمرها بتوانند بازی‌های مورد علاقه خودشان را روی هر پلتفرمی با هم بازی کنند.

2 نظر

  1. امیرامیرsays:

    فایده ندارد گوش سونی بدهکار نیست?

  2. هادیهادیsays:

    سونی انگار کرم داره ولی اصلا به ماکروسافت چه ربطی داره که تو این موضوع فوضولی کنه