فیلم Pokemon: Detective Pikachu به پر فروش‌ترین فیلم الهام گرفته از بازی‌های ویدیویی تبدیل شد

آیا فیلم Pokemon: Detective Pikachu بهترین ترکیب دنیای گیم و سینما است؟


از ماه اردیبهشت امسال، اکران جهانی فیلم Pokemon: Detective Pikachu (پوکمون: کارآگاه پیکاچو) آغاز شد. این فیلم لایو اکشن که توانسته نظر نسبتا مثبت منتقدان را به خود جلب کند، عملکرد قابل قبولی را نیز در گیشه داشته باشد تا از هم‌اکنون شرکت لجندری پیکچرز به ساخت دنباله این فیلم لایو اکشن چراغ سبز نشان دهد. فیلم Detective Pikachu (کارآگاه پیکاچو) سرانجام به پرفروش‌ترین فیلم اقتباس شده از بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است. طبق جدیدترین آماری که باکس آفیس موجو منتشر کرده، فیلم Pokemon: Detective Pikachu تا به امروز بیش از ۴۱۳.۵ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرده که این فروش شامل بیش از ۱۳۹.۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۲۷۳.۷ میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان می‌‌شود.

Pokemon: Detective Pikachu

بدین ترتیب، فیلم Detective Pikachu موفق شد تا چه در مجموع فروش آمریکای شمالی و چه در مجموع فروش جهانی، به پر فروش‌ترین فیلم اقتباس شده از بازی‌های ویدیویی تبدیل شود. این رکورد پیش از این به فیلم Lara Croft: Tomb Raider (لارا کرافت: مهاجم مقبره) با بازی آنجلینا جولی، تعلق داشت که در سال ۲۰۰۱ بیش از ۲۷۴.۷ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرده بود که این فروش شامل بیش از ۱۳۱.۱ میلیون دلار در آمریکای شمالی و بیش از ۱۴۳.۵ میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان می‌شود. نکته جالب دیگر این است که حتی با احتساب نرخ تورم، فروش فیلم Lara Croft: Tomb Raider نیز تا ۳۵۷ میلیون دلار افزایش پیدا می‌کند و باز هم فیلم Detective Pikachu در رتبه اولین فروش یک اقتباس سینمایی از بازی ویدیویی قرار می‌گیرد.
در ادامه می توانید تریلری زیبا از این فیلم را مشاهد کنید:


رایان رینولدز
 در نقش کارآگاه پیکاچو (صداپیشگی)، جاستیس اسمیت در نقش تیم گوودمن، کاترین نیوتون در نقش لوسی، کن واتانابه در نقش کارآگاه یوشیدا، کریس گیر، ریتا اورا، سوکی واترهاوس، عمر چاپارو و بیل نای، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Pokemon: Detective Pikachu حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.
فیلم Pokemon: Detective Pikachu توانست نمره متوسط 53 از 100 را از منتقدان دریافت کند.

مطالب مرتبط...

1 نظر

  1. پسر باحالپسر باحالsays:

    در جواب آیا فیلم Pokemon: Detective Pikachu بهترین ترکیب دنیای گیم و سینما است؟ باید بگم که هست ولی این موضوع را عوض نمی کنه که چرا اصلا باید game و سینما را قاطی کرد شاید برای سازندگان درآمد و برای طرفداران سرگرمی باشه ولی این یک کار اشتباه است. (این فقط نظر منه)