باکس آفیس، ۱۷ تیر – مرد عنکبوتی در صدر جدول

 این هفته فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست رتبه بیست و دوم بهترین اکران شش روزه تاریخ را بنام خود ثبت کند تا باردیگر سینماهای ایالت متحده آمریکا تحت حکمرانی فیلمی از «دنیای سینمایی مارول» باشد. در هفته‌ای که گذشت سینماها شامل ورودی جدید دیگری بنام “میدسامر” بود که این فیلم فروش خوبی داشت اما نتوانست جایی در بین پنج فیلم برتر هفته داشته باشد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس این هفته همراه ما باشید.

Spider-Man: Far From Home

فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست در اولین هفته از اکرانش با قدرت صدر جدول باکس‌آفیس را بنام خود کند. اکران این فیلم از روز سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شد و تا فرارسیدن آخرهفته توانست ۹۱ میلیون دلار فروش کند و در سه روز آخر هفته‌ای که مد نظر رتبه‌بندی باکس‌آفیس می‌باشد توانست ۹۳٫۶ میلیون دلار فروش کند؛ بنابراین “دور از خانه” با ۹۳٫۶ میلیون دلار توانست صدر جدول باکس‌آفیس را از آن خود کند اما فروش کلی‌اش در شش روز اکران برابر با ۱۸۵ میلیون دلار می‌باشد. با این فروش “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست رتبه بیست و دوم بهترین اکران شش روزه تاریخ را بنام خود ثبت کند.

در بخش بین‌المللی نیز از هفته گذشته اکران فیلم در سه مارکت آغاز گردید و در این هفته نیز به تمامی مارکت‌های برنامه‌ریزی‌شده به‌غیر از ایتالیا گسترش یافت. هفته گذشته “دور از خانه” شروع پرقدرتی در سینماهای بین‌المللی داشت و این هفته نیز همچنان به این روند ادامه داد و توانست ۲۴۴ میلیون دلار فروش کند تا مجموع فروش بین‌المللی این فیلم به ۳۹۵ میلیون دلار رسیده باشد. فروش کلی “مردعنکبوتی: دور از خانه” تاکنون ۵۸۰ میلیون دلار بوده است

Toy Story 4

انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” با ورود به سومین هفته از اکرانش توانست رتبه دوم جدول باکس‌آفیس را با فروش ۳۴٫۴ میلیون دلاری تصاحب کند و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۳۰۶٫۶ میلیون دلار برساند. در بخش بین‌المللی نیز این انیمیشن در هفته‌ای که گذشت ۴۳ میلیون دلار به ارمغان آورد تا مجموع فروش بین‌المللی‌اش نیز به ۳۴۳٫۴ میلیون دلار رسیده باشد. فروش کلی انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تهیه گردیده تاکنون ۶۵۰ میلیون دلار بوده است.

Yesterday 2019

کمدی “دیروز” نیز که توسط کمپانی «یونیورسال» هفته گذشته آغاز به اکران کرد، در هفته دوم با ۳۷ درصد کاهش فروش مواجه شد و با کسب ۱۰٫۷۵ میلیون دلار رتبه سوم باکس‌آفیس را بنام خود ثبت کرد. مجموع فروش داخلی این فیلم پس از گذشت ۱۰ روز از اکران به رقم ۳۶٫۸ میلیون دلار رسیده است؛ همچنین در هفته‌ای که گذشت فیلم “دیروز” در هفت مارکت بین‌المللی جدید اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن فروش ۲۰ میلیون دلاری در بخش بین‌المللی بوده است. فروش کلی فیلم کمدی “دیروز” تاکنون ۵۷ میلیون دلار بوده است.

Annabelle Comes Home

فیلم ترسناک “آنابل به خانه می‌آید” در دومین هفته از اکرانش با کاهش فروش ۵۲ درصدی همراه بود و با رقم ۹٫۷۵ میلیون دلار توانست در رتبه چهارم جدول قرار گیرد. مجموع فروش داخلی این فیلم پس از گذشت ۱۲ روز از اکران به بیش از ۵۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز “آنابل” موفق شد در ۹ مارکت ۲۰ میلیون دلار فروش کند که مجموع رقم فروش بین‌المللی را به ۸۵ میلیون دلار می‌رساند. فروش کلی فیلم ترسناک “آنابل به خانه می‌آید” تاکنون ۱۳۵ میلیون دلار بوده است.

Aladdin

و در نهایت رتبه پنجم جدول متعلق به فیلم “علاءالدین” می‌باشد که هفتمین هفته از اکرانش را پشت‌سر گذاشت و توانست ۷٫۶ میلیون دلار فروش کند. مجموع فروش داخلی این فیلم اکنون به بیش از ۳۲۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۱۶٫۲ میلیون دلار فروش کرد که مجموع فروش بین‌المللی را به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار می‌رساند. فروش کلی فیلم “علاءالدین” تاکنون ۹۲۱ میلیون دلار بوده است.

جدول 10 فیلم برتر هفته


نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کل آمریکای شمالی
مرد عنکبوتی: دور از خانه۱۹۳.۶ میلیون دلار۱۸۵.۱ میلیون دلار
داستان اسباب بازی ۴۳۳۴.۳ میلیون دلار۳۰۶.۶ میلیون دلار
دیروز۲۱۰.۷ میلیون دلار۳۶.۸ میلیون دلار
آنابل به خانه می‌آید۲۹.۷ میلیون دلار۵۰.۱ میلیون دلار
علاءالدین۷۷.۶ میلیون دلار۳۲۰.۸ میلیون دلار
میدسامر۱۶.۶ میلیون دلار۱۰.۹ میلیون دلار
زندگی اسرارآمیز حیوانات خانگی ۲۵۴.۸ میلیون دلار۱۴۰.۷ میلیون دلار
مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی۴۳.۶ میلیون دلار۷۲ میلیون دلار
انتقام‌جویان: پایان بازی۱۱۳.۱ میلیون دلار۸۴۷.۸ میلیون دلار
راکت‌من۶۲.۸ میلیون دلار۸۹.۲ میلیون دلار

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌های باشیم؟
هفته آینده فیلم ترسناک “خزنده” توسط کمپانی «پارامونت» و فیلم کمدی “استوبر” توسط کمپانی «فاکس» اکران خواهد شد.

مطالب مرتبط...

1 نظر

  1. معین جاویدان نژادمعین جاویدان نژادsays:

    مارول صفحه سفید هم نمایش بده کلی میفروشه این آمار فورش نشان دهنده ی اینکه مارول الان یک برنده که کلی طرفدار داره و مهم نیست از چه شخصیتی یا چه ابر قهرمانی فیلم بسازه هر فیلمی که نشان مارول روی اون باشه به سود دهی میرسه