کوجیما اطلاعاتی از دوبله بازی Death Stranding منتشر کرد

به گفته هیدئو کوجیما دیالوگ‌ها و متن‌های بازی اول به‌صورت ژاپنی نوشته و سپس، به‌انگلیسی ترجمه و دوبله شده‌اند.


کوجیما از همان زمان انتشار این تریلر یا حتی قبل‌تر از آن، روند ساخت بازی را وارد مرحله‌ای جدی‌تر کرده است و  حالا که تنها چند ماه تا عرضه‌ی آن فاصله داریم، روزانه در قالب توییت‌های مختلف، اطلاعاتی جدید از ساخته‌ی تازه‌‌اش را با دنبال‌کنندگان خود به‌اشتراک می‌گذارد.

هیدئو کوجیما اطلاعاتی درباره جدید ترین بازی خود (Death Stranding) در آغاز تصویری جدید از بازی منتشر شده است که در ادامه مطلب میتوانید آنرا ببینید، قهرمان داستان یعنی سم پورتر بریجز با هنرنمایی نورمن ریداس را می‌بینیم که روبه‌روی یک کوه بزرگ ایستاده و آن ریسمان‌های سیاه معروف بازی هم از آسمان دنیای «دث استرندینگ» آویزان هستند. کوجیما به‌صورت روزانه تصاویر مختلفی از جهان بازی را توییت می‌کند و با توجه به تریلرهایی که پیش‌تر دیدیم، جهان بازی از محیط‌های به‌شدت متنوع با رنگ‌آمیزی‌های مختلفی تشکیل می‌شود که کوجیما، این روزها مشغول انتشار تصاویر یکی از این محیط‌ها است. به‌نظر می‌رسد کوجیما نمی‌خواهد چیزی از محیط‌های دیگر این اثر را که یکی از بازی‌های بزرگ و مورد انتظار امسال نیز به شمار می‌رود، برای دنبال‌کنندگانش لو دهد.

Death Stranding

کوجیما در ادامه اطلاعاتی کاملا جدید از روند دوبله‌ی بازی را به‌اشتراک گذاشت. با توجه به‌توییت‌های کوجیما، تمامی متون‌ و دیالوگ‌های بازی به‌زبان ژاپنی نوشته و سپس به‌انگلیسی (و احتمالا سایر زبان‌ها) ترجمه می‌شوند. کوجیما در ادامه اشاره می‌کند که به‌دلیل انجام شدن روند موشن‌کپچرها و ضبط تمامی حرکات توسط بازیگران انگلیسی‌زبان، وی برای هماهنگی حرکات لب‌ها با دیالوگ‌هایی که ادا می‌شوند، ممکن است تغییراتی را در متون ژاپنی بازی، برای دوبلورهای ژاپنی اعمال بکند. در توییت‌های کوجیما چنین می‌خوانیم:

شما با تماشای نسخه‌ی دوبله‌شده و نسخه‌ی زیرنویس‌دار یک فیلم متوجه تفاوت‌های موجود و البته کوچک در نوع ارتباطات بیانی و زبانی می‌شوید. برای Death Stranding، متن اصلی را به‌زبان ژاپنی نوشته‌ام که این متن به‌زبان انگلیسی ترجمه می‌شود. برای ایجاد لیپ‌سینک (هماهنگ شدن دیالوگ ادا شده توسط بازیگر با صدای دوبلور) تغییراتی در متون هر بازیگر ایجاد خواهد شد تا نتیجه‌ی کار دوبله، جذاب و بی‌نقص باشد.

بازی Death Stranding در تاریخ ۸ نوامبر 2019 (۱۷ آبان 1398) به‌صورت انحصاری برای پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...