باکس آفیس 9 مرداد – صدر نشینی شیرشاه در رکودشکنی تارانتینو

 صدرنشین این هفته فیلم “شیرشاه” بوده که برای دومین هفته متوالی به این عنوان دست یافته و به‌زودی وارد باشگاه میلیاردی‌ها خواهد شد؛ جدیدترین اثر «کوئنتین تارانتینو» نیز با قرارگیری در جایگاه دوم کارش را آغاز کرد و رکورد بهترین فروش افتتاحیه کارگردان را نیز جا به جا کرد. فیلم‌های “مردعنکبوتی: دور از خانه” و “علاءالدین” نیز در هفته‌ای که گذشت فروششان از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

The Lion King

جدیدترین محصول کمپانی «دیزنی» بنام “شیرشاه” در دومین هفته از اکرانش اگرچه توانست صدرجدول باکس‌آفیس را بار دیگر از آن خود کند اما کاهش فروش سنگینی را تجربه کرد. این فیلم با ۶۰ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و رقم ۷۵٫۵ میلیون دلار در جایگاه نخست قرار گرفت. فروش داخلی “شیرشاه” پس از گذشت ۱۰ روز از اکران به ۳۵۱ میلیون دلار رسیده است. در حالی که این فیلم توانست بهترین فروش افتتاحیه را در میان پروژه‌های بازسازی دیزنی کسب کند، در هفته‌ای که گذشت نیز توانست بیشترین درصد کاهش فروش در هفته دوم را نیز برای خود کند. در بخش بین‌المللی فیلم “شیرشاه” این هفته ۱۴۲٫۸ میلیون دلار کسب کرد که مجموع فروش بین‌المللی‌اش را به ۶۱۲ میلیون دلار می‌رساند. فروش جهانی این فیلم اکنون ۹۶۲٫۷ میلیون دلار می‌باشد و به‌زودی بایستی آن را در لیست محصولات میلیاردی کمپانی دیزنی قرار دهیم.

Once Upon a Time in Hollywood

در جایگاه دوم فیلم “روزی روزگاری در هالیوود” به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» قرار دارد که توسط کمپانی «سونی» توزیع گردید و با فروش ۴۰٫۳۵ میلیون دلاری به این عنوان دست یافت. این میزان فروش رکورد بهترین فروش افتتاحیه کارگردان که پیش از این در سال ۲۰۰۹ توسط فیلم “حرامزاده‌های لعنتی” با ۳۸ میلیون دلار به ثبت رسیده بود را برای خود کرد. تماشاگران روز آغازین اکران که ۵۴ درصد آن‌ها مرد و ۶۴ درصدشان بالای ۲۵ سال سن داشتند به فیلم نمره “B” را اهدا کردند که تقریباً یک نمره کمتر از “-A” اهدا شده به فیلم “جانگوی افسارگسیخته” می‌باشد.

Spider Man: Far From Home

کمپانی سونی همچنین با فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست جایگاه سوم باکس‌آفیس این هفته را بنام خودش ثبت کند. این فیلم در چهارمین هفته از اکرانش ۱۲٫۲ میلیون دلار فروش کرد تا مجموع فروش داخلی آن به رقم ۳۴۵ میلیون دلار رسیده باشد. باتشکر از فروش خوب بین‌المللی این فیلم که رقمی بالغ بر ۶۹۲٫۴ میلیون دلار می‌باشد، فروش جهانی این فیلم از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد. “مردعنکبوتی: دور از خانه” نهمین فیلم در «دنیای سینمایی مارول» می‌باشد که فروش میلیاردی داشته؛ همچنین در بین فیلم‌های “مردعنکبوتی: ساخته شده تنها “دور از خانه” بوده که فروش میلیاردی را تجربه کرده است.

Toy Story 4

انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” با ورود به ششمین هفته از اکران همچنان در بین فیلم‌های پرفروش هفته قرار دارد و در هفته‌ای که گذشت نیز با فروش ۹٫۸۷ میلیون دلاری جایگاه چهارم جدول را از آن خود کرد. فروش داخلی این انیمیشن به ۳۹۵٫۶ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز “داستان اسباب‌بازی ۴” این هفته ۱۹٫۴ میلیون دلار به ارمغان آورد که مجموع فروش بین‌المللی را به ۵۲۲٫۳ میلیون دلار می‌رساند. فروش جهانی “داستان اسباب‌بازی ۴” تاکنون ۹۱۸ میلیون دلار بوده است.

Crawl 2019

رتبه پنجم جدول باکس‌آفیس این هفته نیز متعلق به فیلم هیجانی و ترسناک “خزنده” می‌باشد که با فروش ۴ میلیون دلاری به آن دست یافت. فروش داخلی این فیلم تاکنون ۳۱ میلیون دلار بوده است و در جمع با ۱۴٫۴ میلیون دلار فروش بین‌المللی، “خزنده” ۴۵ میلیون دلار فروش جهانی داشته است.

جدول ۱۰ فیلم برتر هفته

ردیفنام فیلمدرآمد آخرهفتهمجموع آمریکای شمالی
۱

The Lion King

۷۶/۶ میلیون دلار۳۵۱/۸ میلیون دلار
۲

Once Upon a Time in Hollywood

۴۱ میلیون دلار۴۱ میلیون دلار
۳

Spider-Man: Far from Home

۱۲/۴ میلیون دلار۳۴۴/۷ میلیون دلار
۴

Toy Story 4

۱۰/۴ میلیون دلار۳۹۶/۲ میلیون دلار
۵Crawl۴ میلیون دلار۳۱/۵ میلیون دلار
۶Yesterday۳ میلیون دلار
۶۳/۴ میلیون دلار
۷Aladdin۳ میلیون دلار۳۴۶/۱ میلیون دلار
۸

Stuber

۱/۷ میلیون دلار۲۰/۱ میلیون دلار
۹

Annabelle Comes Home

۱/۵ میلیون دلار۶۹/۷ میلیون دلار
۱۰

The Farewell

۱/۵ میلیون دلار۳/۶ میلیون دلار


هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
فیلم مورد انتظار و اکشن هیجانی “هابز و شاو”، اسپین‌آفی از مجموعه “سریع و خشن”، با هنرنمایی “دواین جانسون” و “جیسون استاتهام” هفته آینده توسط کمپانی «یونیورسال» در ۴۲۰۰ سینما اکران خواهد شد.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...