کمپین بازی Gears 5 دارای Co-Op سه نفره خواهد بود

کوالیشن اعلام کرده که کمپین بازی Gears 5 در حالت Co-Op، تنها با سه نفر قابل انجام خواهد بود


مشخص شده که قرار است در بازی Gears 5 شاهد اضافه شدن یک نفر دیگر، یعنی در مجموع سه نفر در بخش کمپین بازی باشیم. مساله‌ای که جای تعجب دارد این است که چرا این عدد به همان چهار نفر ارتقا پیدا نمی‌کند؟ اخیرا در جریان رویداد کامیک کان شهر سن دیگو، این سوال از راد فرگوسن، سرپرست استودیو کوالیشن، پرسیده شد.

وی در پاسخ به این سوال گفت که این امر دو دلیل دارد. مورد اول به مسائل طراحی بازی مربوط می‌شود؛ به این معنی که حضور چهار بازیکن به‌طور هم‌زمان، نیازمند محیطی بزرگ‌تر است و به‌طور خلاصه بازی کردن در این محیط در حالت چهارنفره نوعی هرج‌و‌مرج واقعی است. وی همچنین افزود که:

من شخصا یک گیمر Co-Op (همکاری چندنفره) هستم و هر بازی‌ای که انجام می‌دهم، مبتنی‌بر همکاری چندنفره است. مشکلی که در بازی Gears 5 برای بخش Co-Op با آن مواجه هستیم، نوعی هرج‌و‌مرج است. به‌عنوان مثال اگر شما این تجربه را در بازی Halo داشته باشید، احتمالا متوجه نخواهید شد که در یک زمان دقیقا چه اتفاقی رخ می‌دهد. مثلا ممکن است هنگامی که شما مهماتی را بر می‌دارید، شخصی دیگر کاری دیگر انجام دهد و همه چیز با هم قاطی می‌شود. یکی از مشکلات حضور چهار نفر در حالت همکاری چندنفره مربوط به کوچک بودن فضای حال حاضر است. با نگاهی به سه‌گانه‌ی Gears of War می‌بینید که نسخه سوم دارای مراحل بزرگ‌تری بود و شما می‌توانستید برای تیم چهارنفره‌ی خود مکان‌های مناسبی را برای پوشش گرفتن پیدا کنید؛ مکان‌هایی که به ازای تعداد نفرات بیشتر، طراحی سخت‌تری در پی دارند.

Gears Of War 4

اما این توضیحات تنها مربوط به اولین دلیلی است که به‌گفته‌ی فرگوسن مانع از طراحی Co-Op چهارنفره شده است. دلیل دومی که مانع کار شده، مربوط به داستان بازی و نحوه‌ی روایت شدن آن است. بنابه گفته‌ی فرگوسن، سه‌گانه‌ی Gears of War با این مشکل روبه‌رو بودند که کات‌سین‌های حین بازی (ویدیوهای سینمایی کوتاه در حین بازی) باید با در نظر داشتن این موضوع طراحی می‌شد که چهار بازیکن ممکن است در بازی حضور داشته باشند و این به‌نوعی به اثر آسیب می‌زد. از این‌ رو استودیو کوالیشن تصمیم گرفت که تعداد بازیکنان را کاهش دهد. راد فرگوسن افزود که:

همچنین در نظر داشته باشید که روایت داستانی برای چهار نفر سخت‌تر از سه نفر است. اگر به بازی Gears of War 3 و ویدیوهای سینمایی آن نگاهی کنید متوجه خواهید شد که هریک از شخصیت‌ها نیازمند یک خط داستانی مختص‌به‌خود هستند و نمی‌شود که تنها به یکی از شخصیت‌ها به تنهایی پرداخته شود (از نظر داستانی). نیاز خواهد بود که همیشه چهار نفر در صحنه حضور داشته باشند و در ویدیوهای سینمایی بین بازی یا به‌اصطلاح Cutscene همه‌ی شخصیت‌ها حضور داشته باشند و عقاید خود را ابراز کنند.

فرگوسن صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه داد:

با توجه به توضیحات پیشین، تصمیم گرفتیم که در بازی Gears of War 4 تعداد بازیکنان حالت همکاری چندنفره را به دو نفر کاهش بدهیم؛ چراکه روایت داستانی مجزا برای هر شخصیت، کاری سخت و چالش‌برانگیز است. در نسخه پنجم بازی تصمیم گرفتیم این تعداد را به سه نفر افزایش بدهیم؛ چراکه در حقیقت وجود چهارنفر در کمپین بازی به‌نوعی داستان این اثر را آبکی می‌کرد. اگرچه در بازی Gears 5 خبری از کمپین چهارنفره نیست، اما کماکان موارد و حالت‌های زیادی وجود دارند تا شما و دوستانتان بتوانید از آن‌ها لذت هرچه بیشتر را ببرید؛ حالت Escape که در آن امکان بازی سه‌نفره وجود دارد و همچنین حالت Horde که در آن می‌توانید به‌صورت پنج‌نفره از بازی لذت ببرید.

Gears 5

بازی Gears 5 در تاریخ ۱۰ ماه سپتامبر 2019 (۱۹ شهریور 1398) برای کامپیوتر های شخصی و ایکس باکس وان منتشر می شود.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...