باکس آفیس، ۲۸ مرداد – پسران خوب در صدر جدول

کمپانی «یونیورسال» این هفته در سینماهای ایالات متحده فوق‌العاده عمل کرد و توانست با توزیع فیلم کمدی و آر-ریتد “Good Boys” صدر جدول باکس‌آفیس را تصاحب کند؛ همچنین دیگر محصول این کمپانی “Hobbs & Shaw” در جایگاه دوم قرار گرفت تا یونیورسال هفته‌ای رویایی را پشت‌سر بگذارد. انیمیشن “The Angry Birds Movie 2” دیگر ورودی جدید این هفته بود که توانست در بین پنج فیلم پرفروش قرار گیرد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

Good Boys

با فروش ۲۱ میلیون دلاری فیلم کمدی Good Boys در جایگاه نخست جدول این هفته قرار گرفت. این فیلم علاوه‌بر اینکه توانست نسبتاً نظرات مثبت منتقدین با دریافت نمره‌های ۶۰/۱۰۰ و ۷۹/۱۰۰ به ترتیب در سایت‌های متاکرتیک و روتن‌تومیتوز را همراه داشته باشد، از دیدگاه تماشاگران نیز مورد استقبال قرار گرفت و توانست نمره +B از سایت سینمااسکور و ۸۹/۱۰۰ را از وب‌سایت روتن‌تومیتوز دریافت کند. Good Boys که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری تهیه گردیده در مقایسه با دیگر محصولات مشابه کمپانی یونیورسال شباهتی با فیلم Blockers دارد که آپریل سال گذشته اکران گردید و در نهایت با فروش ۶۰ میلیون دلاری در ایالات متحده به کارش پایان داد. در سالی که پر از فیلم‌های بازسازی، دنباله ای و اقتباسی بوده، فیلم Good Boys در کنار فیلم‌های US و The Curse of La Llorona سومین فیلم اوریجینال در سال ۲۰۱۹ می‌باشد که صدرنشینی باکس‌آفیس را تجربه کرده است. همچنین در سال جاری یونیورسال تبدیل به دومین کمپانی گردید که فروش محصولاتش در ایالات متحده آمریکا از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است. در بخش بین‌المللی نیز Good Boys در ۱۳ مارکت اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن ۲٫۱ میلیون دلار بود که بریتانیا با ۱ میلیون دلار بیشترین سهم را تصاحب کرد. همچنین هفته آینده اکران این فیلم در کشورهایی فرانسه، آلمان، اسپانیا و اتریش آغاز خواهد شد.

Fast and Furious: Hobbs and Shaw

در جایگاه دوم فیلم Hobbs & Shaw قرار دارد که سومین هفته از اکرانش را پشت‌ سر گذاشت و با فروش ۱۴٫۱ میلیون دلاری و ۴۴ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته در این جایگاه قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم در داخل ایالات متحده آمریکا به ۱۳۳٫۷ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز فیلم Hobbs & Shaw توانسته است ۴۵ میلیون دلار دیگر کسب کند که شامل ۱۵ میلیون دلار فروش در کشور کره‌ جنوبی می‌شود (رکورد کل مجموع فیلم های Fast & Furious در کشورکره جنوبی). در مجموع فروش بین‌المللی این فیلم ۳۰۳ میلیون دلار رسیده است و فروش جهانی آن نیز ۴۳۷ میلیون دلار می‌باشد.

The Lion King

فیلم The Lion King با فروش ۱۱٫۹ میلیون دلاری در جایگاه سوم قرار گرفت و چیزی نمانده است که مجموع فروش داخلی آن از ۵۰۰ میلیون دلار عبور کند؛ همچنین این فیلم در هفته‌ای که گذشت توانست با عبور از انیمیشن Finding Dory در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌ های تاریخ ایالات متحده در جایگاه چهاردهم قرار گیرد و تبدیل به پر فروش ترین انیمیشن سینمایی جهان شود.

در بخش بین‌المللی نیز The Lion King این هفته ۳۳٫۸ میلیون دلاری دیگر به دست آورد که مجموع فروش بین‌المللی را به ۹۳۹٫۱ میلیون دلار می‌رساند. فروش جهانی این فیلم اکنون ۱٫۴۳۵ میلیارد دلار می‌باشد که آن را بالاتر از فیلم Avengers: Age of Ultron قرار میدهد و آن را تبدیل به نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما می‌کند.

The Angry Birds Movie 2

انیمیشن The Angry Birds Movie 2 در هفته‌ای که گذشت توسط کمپانی «سونی» شروع به اکران کرد که با ۱۰٫۵ میلیون دلار فروش در جایگاه دوم قرار گرفت. این انیمیشن در رسیدن به فروش ۳۸ میلیون دلاری قسمت اولش در هفته اول ناموفق بوده و از تماشاگران نیز نمره خوب “+B” را دریافت کرد.

Scary Stories to Tell in the Dark

در جایگاه پنجم نیز فیلم Scary Stories to Tell in the Dark محصول کمپانی «لاینزگیت» قرار دارد که با کاهش فروش ۵۲ درصدی نسبت به هفته گذشته همراه بوده و توانست ۱۰ میلیون دلار کسب کند. مجموع فروش این فیلم در ایالات متحده آمریکا بعد از گذشت ۱۰ روز از اکران به ۴۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۵٫۶ میلیون دلار کسب که که مجموع فروش بین‌المللی را به ۱۴ میلیون دلار و مجموع فرو جهانی را به ۵۴ میلیون دلار می‌رساند.

جدول ۱۰ فیلم برتر هفته

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
پسران خوب۱۲۱۲۱
سریع و خشمگین: هابز و شاو۳۱۴.۱۱۳۳.\
شیر شاه۵۱۱.۹۴۹۶.۱
فیلم پرندگان خشمگین ۲۱۱۰.۵۱۶.۲
داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی۲۱۰.۱۴۰.۲
۴۷ متر پایین‌تر: خارج از قفس۱۹۹
دورا و شهر گمشده‌ی طلا۲۸.۵۳۳.۹
روزی روزگاری در هالیوود۴۷.۶۱۱۴.۳
کور شده با نور۱۴.۵۴.۵
هنر مسابقه در باران۲۴.۴۱۶.۹

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
هفته آینده فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز Ready or Not توسط کمپانی «فاکس سرچلایت، فیلم اکشن Angel has Fallen توسط کمپانی لاینزگیت و فیلم درام Overcomer توسط کمپانی سونی اکران خواهد شدند.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...