باکس آفیس، ۴ شهریور – آنجل با سقوطش صدر نشین شد

در هفته‌ای که گذشت فیلم “Angel Has Fallen” فراتر از انتظارات عمل کرد و توانست با قدرت صدر جدول باکس‌آفیس را تصاحب کند و همچنین بعد از فیلم “John Wick 3” به دومین فیلم توزیع‌شده توسط کمپانی «لاینزگیت» تبدیل گردید که در سال جاری صدرنشین باکس‌آفیس می‌شود. دیگر ورودی جدید این هفته فیلم “Overcomer” بوده که با استقبال خوبی همراه گردید؛ همچنین اکران فیلم “Hobbs & Shaw” در کشور چین آغاز شد که با رکوردشکنی همراه بود. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

Angel Has Fallen

با فروش ۲۱٫۲۵ میلیون دلاری فیلم “Angel Has Fallen” توانست صدرنشین جدول باکس‌آفیس این هفته ایالات متحده آمریکا لقب گیرد؛ این فروش تقریباً برابر با فروش آغازین قسمت قبلی مجموعه “Fallen” یعنی “London Has Fallen” بوده و تنها چندصد هزار دلار کمتر می‌باشد. با وجود اینکه این رقم کمترین فروش آغازی در میان سه فیلم مجموعه “Fallen” می‌باشد، اما با این حال برای اولین‌بار فیلمی در این مجموعه توانست صدرنشینی را تجربه کند. دیگر قسمت‌های این فیلم در گذشته با عنوان‌های قدرتمندی رقابت داشتند که برایشان تنها جایگاه دومی را به همراه می‌داشت.

فیلم “Angel Has Fallen” مورد رضایت فوق‌العاده تماشاگران قرار گرفت؛ از آنجایی که آن‌ها به این فیلم اکشن هیجانی در وب‌سایت «سینمااسکور» نمره “-A” و در وب‌سایت «روتن‌تومیتوز» نمره “۹۴/۱۰۰” را اهدا کردند. تماشاگران روز آغازین اکران ۵۱ درصدشان مرد و ۵۸ درصدشان بالای ۳۰ سال سن داشتند.

Good Boys

کمدی “Good Boys” که هفته گذشته توسط «یونیورسال» اکران گردید و توانست صدرنشینی باکس‌آفیس را تجربه کند، این هفته با کاهش فروش ۴۵ درصدی همراه بود و با ۱۱٫۷۵ میلیون دلار فروش در جایگاه دوم قرار گرفت. مجموع فروش داخلی این فیلم پس از گذشت ۱۰ روز از اکران به ۴۲ میلیون دلار می‌رسد. در بخش بین‌المللی نیز این فیلم در ۲۲ مارکت اکران گردید که نتیجه‌اش به دست آمدن ۳٫۵ میلیون دلار بود تا مجموع فروش بین‌المللی‌اش به ۷ میلیون دلار رسیده باشد.

Overcomer

دیگر ورودی جدید این هفته فیلم درام “Overcomer” بود که توسط کمپانی «سونی» اکران گردید و فراتر از انتظارات عمل کرد. این فیلم توانست با اکران در تنها ۱۷۳۲ سینما مبلغ ۸٫۲ میلیون دلار فروش کند تا در جایگا سوم باکس‌آفیس این هفته قرار گیرد. این فیلم سومین فروش آغازین برتر در میان ساخته‌های «برادران کندریک» شد که آخرین فیلم ساخته‌شده توسط این برادران فیلم “War Room” محصول سال ۲۰۱۵ بوده که بیش از ۶۷ میلیون دلار فروش کرد. مانند دیگر فیلم‌های برادران کندریک، تماشاگران بهترین نمره ممکن یعنی “+A” را به این فیلم اهدا کردند و در وب‌سایت روتن تومیتوز نیز نمره ۹۹/۱۰۰ به این فیلم داده شد.

The Lion King

فیلم “The Lion King” در ششمین هفته از اکرانش با فروش ۸٫۱۵ میلیون دلاری همراه بود و در جایگاه چهارم باکس‌آفیس این هفته قرار گرفت. این فیلم پرطرفدار مجموع فروش داخلی‌اش اکنون از ۵۱۰ میلیون دلار گذر کرده است. در بخش بین‌المللی این هفته ۳۰ میلیون دلار دیگر برای “شیرشاه” به ارمغان آمد تا مجموع فروش بین‌المللی‌اش ۹۹۷ میلیون دلار رسیده باشد. مجموع فروش جهانی “The Lion King” تاکنون ۱٫۵ میلیارد دلار می‌باشد که آن را تبدیل به نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان می‌کند.

Hobbs & Shaw

در نهایت جایگاه پنجم باکس‌آفیس این هفته نیز در اختیار فیلم “Hobbs & Shaw” قرار گرفت که با فروش ۸٫۱۴ میلیون دلاری به آن دست یافت. فروش داخلی این فیلم که چهار هفته از اکرانش می‌گذرد به ۱۴۷ میلیون دلار رسیده است. خبر بزرگ در هفته‌ای که گذشت برای این فیلم در سینماهای بین‌المللی می‌آید؛ جایی که این فیلم در کشور چین کارش را با ۱۰۲ میلیون دلار فروش آغاز کرد و توانست رکورد بهترین فروش آغازین در ماه آگوست در کشور چین در تاریخ سینمای این کشور را از آن خود کند. در مجموع فروش بین‌المللی این فیلم به ۴۴۱ میلیون دلار رسیده است که مجموع فروش جهانی را به ۵۸۸ میلیون دلار می‌رساند.

جدول 10 فیلم برتر هفته

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
انجل سقوط کرده است۱۲۱.۳۲۱.۳
پسران خوب۲۱۱.۸۴۲.۱
overcomer18.28.2
شیر شاه۶۸.۲۵۱۰.۶
سریع و خشمگین: هابز و شاو۴۸.۱۱۴۷.۷
آماده یا نه۱۷.۶۱۰.۶
فیلم پرندگان خشمگین ۲۲۶.۴۲۷.۱
داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی۳۶۵۰.۵
دورا و شهر گمشده‌ی طلا۳۵.۲۴۳.۱
روزی روزگاری در هالیوود۵۵۱۲۳.۲

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
هفته آینده فیلم ترسناک “Don’t Let Go” در سینماهای ایالات متحده آمریکا اکران خود را آغاز خواهد کرد.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...