برندگان مراسم گلدن گلوب 2020 مشخص شدند

با برگزاری هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب برندگان امسال نیز مشخص شدند


هفتاد و هفتمین دوره مراسم گلدن گلوب از ساعت ۰۴:۳۰ بامداد امروز (دوشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۸) کار خودش را آغاز کرد و برندگان آن کم کم در حال مشخص شدن و معرفی هستند، اما پیش از آن کمی نکات جالب در مورد مراسم امسال بگوییم. در مراسم Golden Globe امسال، ریکی جرویز برای پنجمین‌بار است که مجری این مراسم می‌شود. نتفلیکس با ۳۴ نامزدی در بخش فیلم و سریال، بیشترین تعداد نامزدی را در اختیار دارد. جنیفر لوپز برای دومین‌بار است که نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب می‌شود. او پیش از این در سال ۱۹۹۸ برای فیلم Selena شده بود. آنتونیو باندراس و اسکارلت جوهانسون هرکدام ۵ بار نامزد دریافت این جایزه طلاییی شده‌اند، اما هرگز برنده این جایزه نشده‌اند. لئوناردو دی کاپریو امشب برای دوازدهمین بار است که نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده که پیش از این نیز ۳ بار این جایزه را دریافت کرده بود. پس از فیلم Black Panther و فیلم Deadpool، فیلم Joker سومین فیلم اقتباسی از کمیک است که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب می‌شود. همچنین فصل پایانی سریال Game of Thrones نیز تنها نامزد دریافت یک جایزه گلدن گلوب شده و برخلاف امی، در این مراسم چندان مورد توجه قرار نگرفته است. همچنین شاید جالب باشد بدانید که هیچ کارگردان خانمی نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب نشده که این موضوع باعث جنجال زیادی شده است. حال در ادامه این مطلب و با اعلام برنده‌ی هر بخش، به‌روز می‌شود و این روند تا اعلام برندگان نهایی ادامه خواهد داشت.

رامی یوسف

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال موزیکال یا کمدی

برنده: رامی یوسف برای سریال Rami

  • بن پلت (The Politician)
  • پل راد (Living With Yourself)
  • رامی یوسف (Rami)
  • مایکل داگلاس (The Kominsky Method)
  • بیل هیدر (Barry)
راسل کرو

بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی

برنده: راسل کرو برای سریال The Loudest Voice

  • کریستوفر ابوت (Catch-22)
  • ساشا بارون کوهن (The Spy)
  • راسل کرو (The Loudest Voice)
  • جرد هریس (Chernobyl)
  • سم راکول (Fosse/Verdon)استلان اسکارسگارد

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل تلویزیون

برنده: استلان اسکارسگارد برای سریال Chernobyl

  • آلن آرکین (The Kominsky Method)
  • کیرن کالکین (Succession)
  • اندرو اسکات (Fleabag)
  • استلان اسکارسگارد (Chernobyl)
  • هنری وینکلر (Barry)
  • Succession

بهترین سریال درام

برنده: سریال Succession

  • Big Little Lies
  • The Crown
  • Killing Eve
  • The Morning Show
  • Succession
    فیبی والر

بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال موزیکال یا کمدی

برنده: فیبی والر-بریج برای سریال Fleabag

  • کریستینا اپل‌گیت (Dead to Me)
  • فیبی والر-بریج (Fleabag)
  • ناتاشا لیون (Russian Doll)
  • کریستن دانست (On Becoming a God in Central Florida)
  • ریچل بروزناهان (Marvelous Mrs. Maisel)
  • Parasite


بهترین فیلم خارجی زبان

برنده: فیلم Parasite

  • The Farewell
  • Pain and Glory
  • Portrait of a Lady on Fire
  • Parasite
  • Les Misérables
  • برایان کاکس

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال درام

برنده: برایان کاکس برای سریال Succession

  • برایان کاکس (Succession)
  • کیت هرینگتون (Game of Thrones)
  • رامی ملک (Mr. Robot)
  • بیلی پورتر (Pose)
  • توبیاس منزیس (The Crown)Once Upon a Time in Hollywood


بهترین فیلم‌نامه

برنده: کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story
  • بونگ جون-هو و هان جین-وون برای فیلم Parasite
  • آنتونی مک‌کارتین برای فیلم The Two Popes
  • کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • استیون زایلیان برای فیلم The Irishman
  • Missing Link

بهترین انیمیشن

برنده: انیمیشن Missing Link

  • Frozen II
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • Missing Link
  • Toy Story 4
  • Lion King
  • Marriage Story

بهترین بازیگر زن نقش مکمل فیلم

برنده: لورا درن برای فیلم Marriage Story

  • کتی بیتس (Richard Jewell)
  • آنت بنینگ (The Report)
  • لورا درن (Marriage Story)
  • جنیفر لوپز (Hustlers)
  • مارگو رابی (Bombshell)Fleabag

بهترین سریال موزیکال یا کمدی

برنده: سریال Fleabag

  • Barry
  • Fleabag
  • The Kominsky Method
  • The Politician
  • The Marvelous Mrs. Maisel
  • Rocketman

بهترین ترانه اورجینال فیلم

برنده: ترانه I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman

  • Beautiful Ghosts از فیلم Cats
  • I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
  • Into the Unknown از فیلم Frozen II
  • Spirit از فیلم The Lion King
  • Stand Up از فیلم Harriet
  • پاتریشا آرکت

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در تلویزیون

برنده: پاتریشا آرکت برای سریال The Act

  • پاتریشا آرکت (The Act)
  • هلنا بونهام کارتر (The Crown)
  • تونی کولت (Unbelievable)
  • مریل استریپ (Big Little Lies)
  • امیلی واتسون (Chernobyl)
    الیویا کلمن

بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال درام

برنده: الیویا کلمن برای سریال The Crown

  • جنیفر انیستون (The Morning Show)
  • ریس ویترسپون (The Morning Show)
  • نیکول کیدمن (Big Little Lie)
  • الیویا کلمن (The Crown)
  • جودی کارنر (Killing Eve)سم مندس


بهترین کارگردانی

برنده: سم مندس برای فیلم 1917

  • بونگ جون-هو (Parasite)
  • سم مندس (1917)
  • تاد فیلیپس (Joker)
  • مارتین اسکورسیزی (The Irishman)
  • کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood)
  • میشل ویلیامز


بهترین بازیگر زن در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی

برنده: میشل ویلیامز برای سریال Fosse/Verdon

  • کیتلین دیور (Unbelievable)
  • جوئی کینگ (The Act)
  • هلن میرن (Catherine the Great)
  • مریت ویور (Unbelievable)
  • میشل ویلیامز (Fosse/Verdon)
  • Chernobyl


بهترین مینی‌سریال یا فیلم تلویزیونی

برنده: سریال Chernobyl

  • Catch-22
  • Chernobyl
  • Fosse/Verdon
  • The Loudest Voice
  • Unbelievable
  • هیلدور گودنادوتیر برای فیلم جوکر


بهترین موسیقی متن اورجینال فیلم

برنده: هیلدور گودنادوتیر برای فیلم Joker

  • دنیل پمبرتون (Motherless Brooklyn)
  • الکساندر دسپلا (Little Women)
  • هیلدور گودنادوتیر (جوکر)
  • توماس نیومن (1917)
  • رندی نیومن (Marriage Story)برد پیت برای روزی روزگاری در هالیوود

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل فیلم

برنده: برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • تام هنکس (A Beautiful Day in the Neighborhood)
  • آنتونی هاپکینز (The Two Popes)
  • آل پاچینو (The Irishman)
  • جو پشی (The Irishman)
  • برد پیت (Once Upon a Time in Hollywood)تارون اجرتون

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در فیلم کمدی یا موزیکال

برنده: تارون اجرتون برای فیلم Rocketman

  • دنیل کریگ (Knives Out)
  • رومن گریفین دیویس (Jojo Rabbit)
  • لئوناردو دی کاپریو (Once Upon a Time in Hollywood)
  • تارون اجرتون (Rocketman)
  • ادی مورفی (Dolemite Is My Name)The Farewell

بهترین بازیگر زن نقش اصلی در فیلم کمدی یا موزیکال

برنده: آوکافینا برای فیلم The Farewell

  • آوکافینا (The Farewell)
  • آنا د آرماس (Knives Out)
  • کیت بلانشت (Where’d You Go, Bernadette)
  • بینی فلدستین (Booksmart)
  • اما تامپسون (Late Night)Once Upon a Time in Hollywood

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

برنده: فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Jojo Rabbit
  • Knives Out
  • Rocketman
  • Dolemite Is My Name
  • واکین فینیکس برای فیلم Joker

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در فیلم درام

برنده: واکین فینیکس برای فیلم Joker

  • کریستین بیل (Ford v Ferrari)
  • آنتونیو باندراس (Pain and Glory)
  • آدام درایور (Marriage Story)
  • واکین فینیکس (Joker)
  • جاناتان پرایس (The Two Popes)رنی زلوگر

بهترین بازیگر زن نقش اصلی در فیلم درام

برنده: رنی زلوگر برای فیلم Judy

  • اسکارلت جوهانسون (Marriage Story)
  • سیرشا رونان (Little Women)
  • شارلیز ترون (Bombshell)
  • سینتیا اریوو (Harriet)
  • رنی زلوگر (Judy)
  • 1917

بهترین فیلم درام

برنده: فیلم 1917

  • The Irishman
  • Marriage Story
  • 1917
  • Joker
  • The Two Pope
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...