مراسم اسکار 2020 تبدیل به کم بیننده ترین مراسم تاریخ اسکار شد

طبق آماری که به تازگی منتشر شده مراسم اسکار ۲۰۲۰ با کاهش بسیار زیاد بیننده مواجه بوده است.


   نود و دومین دوره از مراسم سالانه‌ی اسکار برگزار شد، آمار میزان تماشای اسکار ۲۰۲۰ منتشر و اعلام شده است. طبق این آمار حدود ۲۳.۶ میلیون بیننده به تماشای مراسم اسکار امسال که برای دومین سال پیاپی بدون مجری / میزبان برگزار شد پرداختند که در مقایسه با مراسم سال گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی مخاطب هستیم که در واقع مراسم امسال در مقایسه با سال گذشته، با ۶ میلیون کاهش بیننده مواجه بوده است. همچنین مراسم اسکار 2020 نمره ۵.۳ از بینندگان با بازه سنی ۱۸ تا ۴۹ سال را دریافت کرده که در مقایسه با مراسم سال ۲۰۱۹ شاهد کاهش ۳۱ درصدی آن هستیم. سال گذشته حدود ۲۹.۶ میلیون بیننده مراسم اسکار 2019 را تماشا کرده بودند و همچنین نمره ۷.۷ از بینندگان را دریافت کرده بود.

  اسکار 2020

  مراسم سال گذشته در مقایسه با مراسم سال ۲۰۱۸ با افزایش ۱۲ درصدی بیننده مواجه شده بود که دومین مراسم کم بیننده تاریخ اسکار است. حدود ۲۶.۵ میلیون بیننده مراسم سال ۲۰۱۸ را تماشا کرده بودند که پیش از این کم بیننده‌ ترین مراسم اسکار بوده است. با این حال، با مقایسه با دو مراسم بزرگ دیگر این موضوع نشان می‌دهد که به‌طور کلی این مراسم‌ها با کاهش تعداد بیننده در چند سال گذشته مواجه شده‌اند. به‌عنوان مثال مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۲ درصد کاهش بیننده داشته که کم بیننده‌ترین مراسم ۸ سال گذشته گلدن گلوب نیز بوده است. همچنین امی ۲۰۱۹ نیز کمترین امتیاز و تعداد بیننده را در طول تاریخ برگزاری خود تجربه کرده است. بااین‌حال، مراسم اسکار ۲۰۲۰ پر بیننده‌ترین مراسم جوایز امسال است که از تلویزیون پخش می‌شود و در یک مقایسه، از مراسم گرمی کمی کمتر از ۵ میلیون بیننده و در مقایسه با گلدن‌گلوب، ۵.۳ میلیون بیننده بیشتر داشته است.

  اسکار 2020

  برنده بزرگ مراسم امسال فیلم انگل بود که با چهار جایزه پیشتاز مراسم امسال بود و در نبرد بین استودیوها، استودیوی Neon ناشر فیلم Parasite در آمریکای شمالی، مشترکا با سونی پیکچرز و والت دیزنی در رتبه اول بیشترین تعداد جایزه برای آثار خود قرار گرفت. فیلم The Irishman جدیدترین ساخته مارتین اسکورسیزی که نامزد دریافت ۱۰ جایزه بود بدون اینکه یک جایزه‌ دریافت کند مراسم را ترک کرد تا بزرگترین بازنده مراسم اسکار ۲۰۲۰ باشد. تکرار مراسم اسکار از سایر شبکه‌ها که در قالب یک تکرار ۶۰ دقیقه‌ای بوده است که کمترین میزان بیننده و نمره را دریافت کرده که در مجموع ۵.۹ میلیون بیننده آن را تماشا کرده و نمره ۰.۵ را به آن داده‌اند. شبکه CBS و NBC مشترکا با میانگین نمره ۰.۴ و شبکه فاکس و همچنین شبکه CW به‌ترتیب با میانگین نمره ۰.۳ و ۰.۱، در رتبه اول تا سوم این فهرست قرار گرفته اند.

  مطالب مرتبط...

  هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...