بررسی تغییرات فصل سوم از چپتر دوم بازی Fortnite

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت منتشر شد و در جریان آن شاهد اضافه شدن محیط‌های آبی و شخصیت آکوامن به بتل پس فصل سوم هستیم


 دوشنبه بود که رویداد The Device بازی فورتنایت برگزار شد. در جریان این رویداد، دستگاه مخصوص کاراکتر میداس پس از قرار گرفتن در میان زمین و آسمان، امواج مختلفی را تولید کرد که حاصل این امواج، انتقال بازیکنان به یک جهان موازی دیگر بود؛ جایی‌که در یک اداره قرار گرفته بودید و به‌نظر می‌رسید شخصیت‌ها روی تغییرات جهان فعلی نظارت می‌کنند. در انتها پس از بازگشت نهایی به جهان فورتنایت، شاهد یک سونامی بسیار بزرگ بودیم که کل نقشه بازی را فرا گرفته بود.

via GIPHY

پس از گذشت دو روز فصل سوم از چپتر دوم بازی Fortnite با نام Splash Down در دسترس قرار گرفته است و در این فصل شاهد تغییرات بسیاری روی نقشه بازی هستیم. تغییرات بازی فقط به نقشه جدید ختم نمی‌شود و مکانیسم‌ های تازه‌ای هم به گیم‌پلی فورتنایت اضافه شده است که در ادامه نگاهی به آن‌ها می اندازیم.

تغییرات کلی بازی چیست و به چه شکل است؟

پس از آپدیت بازی و ورود به آن، ویدیو سینمایی فصل سوم را مشاهده خواهید کرد. در جریان ویدیو سینمایی فصل سوم از چپتر دوم فورتنایت، نقشه بازی را می‌بینیم که بخش اعظم آن در آب فرو رفته است. ازاین‌رو اولین و بزرگ‌ترین تغییر این فصل تبدیل شدن نقشه بازی به یک محیط دریایی بزرگ با تعدادی خشکی است. همچنین کوسه‌ها تغییر دیگر بازی به‌حساب می‌آیند. در محیط‌های کوسه‌ها در حال شنا کردن هستند و باید حواس خود را جمع کنید زیرا قصد دزدیدن آیتم‌های شما هستند. در ادامه می توانید تریلر این فصل را تماشا کنید:


ازاین‌رو اگر درکنار یک آیتم دراپ شده باشند به‌راحتی آن را می‌ربایند یا به شما حمله خواهند کرد. همچنین بازیکنان می‌توانند از کوسه‌ها به‌عنوان یک وسیله نقلیه هم استفاده کنند. تنها کافی است چوب ماهیگیری داشته باشید و آن را به نقطه پرتاب کنید که یک کوسه در حالت شنا کردن است. ازاین‌رو می‌توانید به‌واسطه‌ی کوسه‌ی مورد نظر محیط آبی بازی را طی کنید.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

در فصل دوم Henchmen به بازی اضافه شد که توسط هوش مصنوعی هدایت می‌شدند. در فصل سوم هم اپیک گیمز مورد جدیدی را به بازی اضافه کرده که Marauder نام دارد. Marauderها درواقع شبیه‌ به دزدان دریایی هستند که سعی می‌کنند پیشرفت شما در بازی را سخت کنند. البته که Henchmen همچنان در بازی وجود دارد و می‌توانید آن‌ها را در بخش‌هایی مثل نزدیکی مخروبه The Agency مشاهده کنید.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

همچنین فصل دوم چپتر دوم بازی فورتنایت ساختاری شبیه‌به مأمور مخفی داشت و اپیک گیمز برای تنوع بخشیدن به کاراکتر ویژه Battle Pass ددپول را به بازی اضافه کرد. کاربران بتل‌پس بازی با انجام مأموریت‌ های ددپول و رسیدن به هفته‌های آخر فصل دوم می‌توانستند به این کاراکتر دسترسی پیدا کنند. در فصل سوم شاهد ظاهری متفاوت برای نقشه بازی هستیم و اکثر محیط‌های خشکی جای خود را به محیط‌های آبی داده است. از این ‌رو اپیک گیمز از آکوامن با ظاهر جیسون موموآ به‌عنوان کاراکتر ویژه بتل‌پس فصل سوم استفاده کرده است.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

همچنین به‌نظر می‌رسد در حال حاضر ماشین‌ها در دسترس نیستند و با گذشت زمان در بازی قرار داده می‌شوند. از نظر سلاح‌های جدید هم کاربران می‌توانند به‌واسطه‌ی اسالت رایفل Ocean’s Burst و Flare Gun بازی را تجربه کنند. همچنین بازیکنان می‌توانند از بعضی از تبرهای دوتایی به‌عنوان تبردهای تک دست استفاده کنند. از دیگر سلاح‌های اضافه شده به بازی هم می‌توان‌ به یک شاتگان شارژی و یک Shockwave Launcher اشاره کرد. همچنین آیتم‌های بازیابی نوار سلامت بیشتری هم به بازی اضافه شده است.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

مدت‌ها است که بازیکنان خواهان اضافه شدن وسایل نقلیه نظیر ماشین به بازی فورتنایت هستند. در فصل سوم از چپتر دوم اپیک گیمز به درخواست کاربران جواب داده است. کاربران می‌توانند به‌واسطه‌ی ماشین کامیون و سایر وسایل نقلیه در محیط‌های خشکی استفاده کنند. البته به‌نظر می‌رسد در حال حاضر ماشین‌ها در دسترس نیستند و به مرور زمان که سطح آب نقشه بازی پایین آم، ماشین‌ها و کامیون‌‌ها هم به بازی اضافه خواهند شد

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

چه تغییراتی در نقشه بازی چه ایجاد شده است؟

جدا از اضافه شدن محیط‌های آبی و تغییر ظاهر کلی نقشه فورتنایت چپتر دوم شاهد تغییر نام بعضی از محیط‌های قدیمی و همچنین اضافه شدن محیط‌های جدید هستیم که از میان آن‌ها می‌توان‌به The Fortilla،‌ Rickety Rig، The Authority و Catty Corner اشاره کرد. این در حالی است که خیلی از مکان‌های قدیمی و معروف بازی هم به‌صورت کامل در زیر آب قرار گرفته‌اند یا صرفا بخشی از آن‌ها روی آب و با نامی جدید در اختیار کاربران قرار داده شده است.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

باید به نکته نیز اشاره کرد که با گذر زمان سطح آب فروکش خواهد کرد و راه‌های ارتباطی به محیط‌های خشکی بازی افزایش پیدا می‌کند برای مثال محیط‌هایی مثل Pleasant Park، Salty Springs، Frenzy Farm، Misty Meadows و چند محیط دیگر به ‌صورت کامل زیر آب قرار نگرفته‌اند اما همچنان تغییراتی در ساختار آن‌ها ایجاد شده است تا کاربر تجربه‌ی متفاوتی را کسب کند. اپیک گیمز در توضیحات آپدیت فصل سوم گفته است که با گذر زمان سطح آب فروکش خواهد کرد و راه‌های ارتباطی به محیط‌های خشکی که هم‌ اکنون همانند جزیره‌های مختلف هستند، بیشتر از قبل می‌شود.

اطلاعات Battle Pass این فصل چیست ؟

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت همانند سایر فصل‌های این بازی دارای بتل پس است که بازیکنان با پرداخت ۹۵۰ وی‌ باکس می‌توانند آن را خریداری کنند. این بتل پس دقیقا مثل تمام فصل های قبلی شامل ۱۰۰ تایر مختلف می‌شود که در هر تایر پاداش‌های مخصوصی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. البته کاربرانی که بتل پس را خریداری نمی‌کنند همچنان می‌توانند از جهان بازی لذت ببرند. همانند قبل چالش‌های هفتگی درنظر گرفته شده که با انجام آن‌ها پروسه ارتقای سطح ساده‌تر از قبل می‌شود.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

شخصیت‌های جدید یکی از موارد جذاب بتل‌پس‌های فورتنایت به‌حساب می‌آید و این فصل هم شاهد اضافه شدن کاراکترهای جدیدی هستیم. آیتم‌های شخصی‌سازی جدید، بخش دیگری از بتل‌پس فصل سوم را تشکیل می‌دهد و کاربارن می‌توانند بیش ‌از پیش کاراکترهای خود را شخصی‌سازی کنند. از دیگر ویژگی‌های اضافه شدن به Splash Down هم می‌توان به قابلیت شخصی‌سازی و اعمال تغییرات روی گلایدر اشاره کرد که این ویژگی با نام Build-A-Brella معرفی شده است.

فصل سوم چپتر دوم بازی فورتنایت

خریداران بتل پس همانند شخصی‌سازی کاراکتر مایا در فصل گذشته می‌توانند تغییرات مختلفی را روی چتر و گلایدر خود اعمال و ظاهر آن را بیش‌ازپیش به سلیقه خود نزدیک کنند. از نظر ظاهری هم تغییراتی روی نحوه نمایش و کسب مدال‌ها اعمال شده است. حال هر مدال اسم مخصوصی دارد که پس از انجام اعمال مورد نظر، آن‌ها را کسب خواهید کرد. در ادامه میتوانید تریلر بتل پس این فصل از بازی را مشاهده کنید:


در انتها با انتشار آپدیت جدید که روی کامپیوتر نزدیک به ۱۲ گیگابایت و کنسول‌ها ۱۰ گیگابایت بود تعدادی از باگ‌های بازی را هم حذف کرده است.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...